Göğüs Büyütme Ameliyatlarında 3D Vectra - Ameliyat sonrası görüntünüzü merak ediyorsanız bize danışmadan karar vermeyin! Resim Gönder

Jinekomasti Erkekte Meme Küçültme

Jinekomasti (Erkekte Meme Büyümesi)

Jinekomasti erkek memesinin kadın tipindeki aşırı gelişimi jinekomasti olarak adlandırılır.Jinekomasti, hormonal değişikliklere bağlı olarak, en sık ergenlik döneminde veya daha büyük erkeklerde görülmektedir.

Jinekomasti (Erkekte Meme Büyümesi)

jinekomastiJinekomasti (erkekte meme büyümesi); erkekte meme dokusunda kadın tipinde büyüme oluşmasıdır. Bazı ilaçların etkisiyle ya da hormonal dengesizlik sonucu ortaya çıkabilir.

En sık olarak yapısal ve genetik nedenlerle yani altta yatan bir patoloji olmadan ortaya çıkar.

Jinekomasti, hormonal değişikliklere bağlı olarak, en sık ergenlik döneminde veya daha büyük erkeklerde görülmektedir.

Erkek çocukların %90’ ında bu durum kendiliğinden bir yıl içinde geçer. Ancak erişkin erkeklerde, meme kanseri olasılığı unutulmamalıdır.

Ayrıca, jinekomastiye yol açan diğer durumların da bu hastalarda incelenmesi gerekir. Ameliyat öncesinde kitlenin ultrason ile incelenmesinde yarar vardır. Böylece kitlenin sadece yağ dokusundan oluşup oluşmadığı ortaya konabilir.

Üç ana tipi vardır: glandüler, mikst tip, lipomatöz.
Glandüler tipte büyümeyi gerçek meme dokusu sağlarken, lipomatöz tipte ise yağ dokusu artışı oluşturmaktadır. Mikst (karışık) durumda ise hem bir meme dokusu artışı vardır, hem de yağ dokusunda artış bulunmaktadır.

Jinekomasti Nedir ?

Erkek memesinin kadın tipindeki aşırı gelişimi jinekomasti olarak adlandırılır.  Erkeklerde korkulu rüya olan bu durum  sosyal ve psikolojik sorunlarda ortaya çıkarmakta, özgüven kaybına sebep olmaktadır.

Jinekomastisi olan erkeklerin en büyük şikayeti arkadaşları tarafından dalga geçilmesidir.Özellikle ergenlik dönemindeki çocuklar birbirlerine karşı çok acımasızca davranabilmekte, genç depresyona ve cinsiyetine ait yetersizlik hissine girebilmektedir.Bunun yanında meme ve meme başında ağrı ve hassasiyette görülebilmektedir.

Eskiden jinekomasti ile erkek meme kanseri arasında bir ilişki olduğu düşünülmekle birlikte, yapılan sayısız çalışmalarda böyle bir ilişki kesinlikle gösterilememiştir.

Yetmiş yaşına gelmiş erkeklerin yüzde altmışında fizyolojik jinekomasti olduğu düşünülecek olursa, bu durumun önemi jinekomasti ayrıcı tanısında yalancı jinekomastiler yanında meme kanseri de akılda tutulmalıdır.

Jinekomasti Nasıl Tedavi Edilir ?

Jinekomasti genellikle estetik ve plastik cerrahlar tarafından ameliyat edilir ve öyle de olmalıdır. Bu ameliyatta fazla olan yağ ve meme dokusu alınır. Ancak bazı ileri vakalarda daha iyi bir görünüm sağlamak için bir miktar cildin de çıkarılması gerekebilir.

Jinekomasti (Erkekte Meme Büyümesi)

Jinekomasti, erkek memesinin bayan memesi gibi büyüme göstermesi durumudur. Halk arasında çok konuşulmayan, fakat sık rastlanan bir rahatsızlıktır.

Yaklaşık olarak erkeklerin %40-60'ında görülür. Tek memede veya her ikisinde de görülebilir. Buna sebep olan birtakım ilaçlar ve tıbbi durumlar bilinse de, vakaların çoğunda altta yatan neden bilinmemektedir.

Genellikle ergenlik döneminde ortaya çıkar ve bir daha gerilemez. Sorunun farkında olan erkekler bundan kurtulmak için hekime başvururlar. Jinekomasti genellikle estetik ve plastik cerrahlar tarafından ameliyat edilir ve öyle de olmalıdır. Bu ameliyatta fazla olan yağ ve meme dokusu alınır. Ancak bazı ileri vakalarda daha iyi bir görünüm sağlamak için bir miktar cildin de çıkarılması gerekebilir.

Bu problemin tedavisi cerrahi olarak yapılır. İki yöntem mevcuttur:

1-Jinekomasti sebebinin fazla meme dokusu olması durumunda bu fazla meme dokusunun cerrahi olarak çıkarılması gerekir.

Cerrahi tek başına yapılabildiği gibi çevresindeki fazla yağları da uzaklaştırarak düzgün bir kontür sağlamak amacıyla liposuction ile de kombine edilebilir.

Bu işlemde meme başı etrafına veya koltuk altında fark edilmeyecek bir kesi yapılır. Bu kesiden girilerek fazla meme dokusu çıkarılır.

Cildin de çıkarılmasının gerektiği daha büyük memelerde daha uzun bir kesi gerekebilir. Fazla olan yağ dokusunun da çıkarılması gereken durumlarda aynı kesilerden girilerek liposuction yapılır.

2-Hastanın jinekomasti'si yağ fazlalığından kaynaklanıyorsa liposuction yöntemi daha tercihe şayandır. Bu işlem 2-3 mm'lik bir kesiden sokulan kanüller aracılığıyla gerçekleştirilir. Bu seçeneğin en büyük avantajı estetik olarak problem teşkil edecek bir yara izinin oluşmamasıdır.

Son dönemlerde kliniğimizde önce smart lipo cihazı ile lazer lipoliz hemen arkasından da liposuction yaparak daha olumlu sonuçlar almaktayız.

Birkaç Gün Sıkıntı Olabilir

Lazer lipoliz uygulamasında 2-3 mm'lik kesiden meme ve yağ dokusu içine sokulan 1-2 mm kalınlığındaki kanülün ucundan verilen lazer, oradaki meme ve yağ dokusunu parçalayarak eriyik haline getirmekte ve kılcal damarları koagüle etmektedir. Bu şekilde eriyen dokular hemen aynı anda aynı kesiden sokulan kanüller aracılığıyla emilerek yani liposuction yapılarak ortamdan uzaklaştırılmaktadır.

Böylece hem kanama olmamakta ve hem de kontrollü bir şekilde daha düzgün kontürler elde edilebilmektedir. Morluk, deri altında kan ve sıvı birikintisi, ödem ve enfeksiyon gibi istenmeyen durumlarla karşılaşma olasılığımız büyük ölçüde azalmaktadır.

Ameliyat sonrası birkaç gün ilaçlar ile kontrol altına alınabilecek minimal ağrı ve rahatsızlık olabilir. Ayrıca ödemi azaltmak ve erken çözülmesini sağlamak için ameliyattan sonra altı hafta boyunca elastik bir korse giyilmesi gerekir.

Bu korse likra benzeri bir malzemeden yapılmıştır ve giysilerin altında fark edilmez. Ödemin çoğu birkaç hafta içinde inse de, ameliyatın nihai sonucunun gözlenebilmesi için üç ay kadar beklemek gerekebilir.

Bir Haftada İşbaşı

Ameliyattan sonra bir hafta içinde işe geri dönüş mümkündür. Dikişler genellikle birinci ya da ikinci haftada alınır. İki hafta içinde hafif egzersizlere başlanabilir ancak, ağırlık kaldırma ve aerobik gibi daha ağır egzersizlere başlamak için bir ay beklemek gerekebilir. Ayrıca altı ay boyunca dikiş izlerini güneşten korumak gerekir.

Jinekomasti ameliyatı tecrübeli bir estetik ve plastik cerrahi uzmanı tarafından yapıldığında komplikasyonlar sık görülmez ve görülse de bunlar genellikle önemsiz minör komplikasyonlardır.

Jinekomasti operasyonu, görünümü düzelterek kişinin kendine olan güveninin artmasını sağlar. Ameliyat sonucu kalıcıdır ve eğer beklentileriniz gerçekçi ise yeni görünümünüz sizi oldukça memnun edecektir.

Jinekomasti Ameliyatı Teknikleri

Jinekomasti problemini çözmek için, jinekomastinin evresine ve fazla dokunun meme dokusu, yağ dokusu, ya da her ikisinin birlikte olmasına göre, uygulanacak yönteme karar verilir. Bu yöntemler bazen kombine edilir. Bu tekniklerden hangisinin ve ya hangilerinin kullanılacağına, muayene bulguları sonucu cerrah karar verir.

• Liposuction

Bu yöntem meme dokusunun daha çok yağdan oluştuğu, birinci veya ikinci derece jinekomastilerde uygulanır.

Jinekomasti hastalarının büyük bir oranı bu gruptandır. Doku fazlası sadece yağdan oluşuyorsa, liposuction yönteminin uygulanması yeterli olur. Ancak yağ dokusu ile birlikte, meme dokusu fazlalığı varsa endoskopik teknik ile kombine edilir.

• Endoskopik Teknik

Yağ dokusu ile beraber memenin kendi dokusundan da çıkarmak gerekirse, liposuction endoskopik teknik ile kombine edilerek,yara izi ve diğer riskler daha düşük seviyeye çekilir.(Endoskopik teknik, halk arasında kapalı ameliyat olarak bilenen ve ışıklı kameralarla 1 cm.lik kesilerden girilerek uygulanan bir tekniktir.) Jinekomastide bu teknik, memenin dokusundan, doku çıkararak memeyi küçültmek gerektiğinde kullanılır. Bu teknik büyük kesiler yapmadan doku çıkarmaya izin verir. En büyük avantajı da ameliyat izlerinin 1 cm boyunda olmasıdır. Ancak hedeflenen estetik görünüme ulaşmak için sadece meme dokusu çıkarmanın yetmediği, deri fazlalığının da çıkarılması gerektiği durumlarda açık ameliyat tekniği kullanılır.

• Açık ameliyat;

Üçüncü evredeki jinekomastilerde cilt daha çok esnemiş olacağından ve kendi kendine toparlanması daha düşük ihtimal olacağından, diğer prosedürlere ek olarak fazla derinin de çıkarılması gerekebilir. Bu durumda açık teknik kullanılır. Cerrah, deri çıkarılıp çıkarılmayacağına, derinin elastikiyetini değerlendirip karar verir. Bu durumda çıkarılacak deri fazlalığının derecesine göre iz kalabilir. Kalan izin belirginliği kişinin cilt yapısına göre değişir.

Jinekomasti Problemini Çözmek İçin Kullanılan Teknikler

jinekomasti teknikleri

Ameliyata Hazırlık; Tüm cerrahi müdahalelere hazırlıkta olduğu gibi, ameliyat öncesi dönemde on gün süreyle aspirin alınmamalıdır. Sürekli kullanılan ilaçlar ve önemli rahatsızlıklar doktora bildirilmelidir. Ayrıca ameliyattan 8 saat önce sıvı ve katı gıda alımı kesilmelidir.

Ameliyat Sonrası ve İyileşme Süreci; Jinekomasti ameliyatı hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılır. Sadece yağ dokusu çıkarılmışsa dren konmaz ancak, eğer meme dokusu çıkarılmışsa, ameliyat bölgesinde oluşabilecek sızıntıları önlemek amacıyla dren konulabilir.

Ameliyat 0,5–2 saat sürer. Ameliyattan sonra, ameliyat bölgesinin baskı altına almak için hastaya özel bir korse giydirilir. Drenlerden gelen sıvı miktarına göre, drenler 1–2 gün sonra çıkarılır. Ameliyat bölgesindeki dikişlerin alınmasına gerek yoktur.

Ameliyat günü ya da ertesi gün, hasta hastaneden taburcu olabilir. Hasta 1–2 gün sonra normal hayata başlayabilir. Korse bir hafta boyunca sürekli giyilmelidir. Birinci haftadan sonra özellikle gündüzleri ağır aktiviteler yapılıyorsa, üç hafta boyunca korsenin giyilmesinde fayda vardır.

Ameliyat bölgesinde ilk günlerde ödem, hassasiyet, morluk ya da kol hareketleriyle ağrı olabilir. Bunlar beklenilen durumlardır ve üçüncü günün sonunda hızla iyileşmeye başlarlar. Ağrı olursa ağızdan alınacak hafif ağrı kesiciler yeterli olacaktır. Hassasiyet bazen daha uzun sürebilir. Bazen uyuşma, batma ve yanma hissi de duyulabilir. Ancak bunlar hastanın günlük yaşantısını etkileyecek boyutlarda olmaz.
Hasta ikinci haftada havuza veya denize girebilir, ancak altı hafta süreyle güneş koruyucu krem kullanmalıdır. Hasta, yine bu süre içinde buhar banyosu, solaryum ve saunadan kaçınmalı, ağır sporlara sınırlama getirmelidir.

Jinekomasti Ameliyatının Riskleri; Bütün cerrahi işlemler gibi ameliyatı da belli riskler içerir.

Erken Dönemde Olası Komplikasyonlar: Kanama; dren kullanımı ile en aza indirebilir. Aşırı kanamaya eğilimi olanlarda ya da aspirin kullananlarda bu risk daha fazladır. Enfeksiyon: Genellikle pek rastlanan bir komplikasyon değildir.

Geç Dönemde Olası Komplikasyonlar; Düzensizliklerle nadiren karşılaşılabilir, kötü iz, uzun süren uyuşukluk, karıncalanmalar ve renk değişiklikleri olabilir. Bunlar genellikle zamanla düzelir.

Jinekomasti Ameliyatının Fiyatı

Jinekomasti fiyatları yapılacak olan tekniği göre değişkenlik göstermektedir. Yapılacak olan cerrahi işleme, ameliyatın yapılacağı hastaneye, ameliyatın hangi bölgeye yapılacağına, ameliyatta kullanılacak malzemeye göre değişmektedir.

Erkek tipi meme küçültme ameliyatının fiyatı tipik olarak cerrah ücretini, hastane veya cerrahi tesis maliyetlerini, anestezi ücretlerini ve reçetelenen ilaçları ve ameliyat sonrası kıyafetleri içermektedir.
Çoğu olguda, erkek tipi meme küçültme ameliyatının maliyeti sigorta tarafından karşılanmamaktadır. Ancak, her sigorta poliçesi büyük farklılıklar göstermektedir, dolayısıyla kapsamı belirlemek için sigortanızı dikkatlice gözden geçiriniz.
Birçok plastik cerrah hastaya finansman planları sunmaktadır, dolayısıyla emin olmak için sorunuz.

Jinekomasti sosyal sigorta tarafından karşılanır mı?

Jinekomasti ameliyatı bir kozmetik prosedür olarak kabul edildiğinden ve tıbbi bir gereksinim olmadığından, sigorta kapsamına alınma konusunda kimse olumlu yaklaşmamaktadır.

Jinekomasti ameliyatı fiyatları kullanılan tekniğe ve sizin ihtiyacınız olan şekle göre değişkenlik göstermektedir. Jinekomasti ameliyatı fiyatları için gerçekleşmiş olan minimum ve maksimum fiyatlar göz önüne alınarak bir fiyat aralığı verilebilir.

Jinekomasti Ameliyatı Fiyatı  almak için aşağıdaki formu doldurun. En yakın zamanda size bilgilendirme mailimiz gelecektir.

Erkekte Meme Küçültme Cerrahisi (Jinekomasti Tedavisi) 

S:Çok büyük ve kadınsı bir görünümü olan memelerim beni fazlasıyla rahatsız ediyor. Bunlar nasıl tedavi edilebilir?

C:Erkeklerde büyüme gösteren memelerin tedavisinde genellikle kullanılan yöntem yağ emmedir.

S:Ameliyat için yapılan kesiler nerede oluyor?

C:Kesiler için en fazla kullanılan bölge meme başının alt yarısı yada koltukaltıdır. Bunlar genellikle çok iyi iyileşir ve belirsiz olurlar.

S:Fazlalık deriye ne oluyor?

C:Eğer cildiniz elastik ve sıkılığı iyiyse, fazlalık deri genellikle kasılıp alttaki yapıların şekli ile uyum sağlayacaktır. Bunun olması için gereken maksimum süre bir yıldır. Seyrek olarak, çok fazla büyümüş memelerde ve aşırı sarkık ciltlerde cilt eksizyonu gerekebilmektedir.

S:Ameliyattan ne kadar sonra işime geri dönebileceğim?

C:İşinizin yoğunluğuna ve ağrı için ihtiyaç duyacağınız ilaç tedavisine göre birkaç gün içinde işinize dönmeniz mümkün olacaktır. Eğer aşırı fiziksel güç gerektiren bir işiniz varsa bu süre bir yada birkaç haftaya kadar uzayabilir.

Jinekomasti Sonrası ne zaman işe ve egzersize devam edebilirim?

Çoğu hasta erkek tipi meme küçültme ameliyatından sonra yaklaşık yedi gün içinde normal aktivitelerine yeniden başlayabilir. Bu zaman çerçevesinde egzersizlerinize bile yeniden başlayabilirsiniz. Bununla birlikte, yalnızca kendinizi rahat hissetmeniz halinde aktivitelerinize yeniden başlamalısınız. Büyük olasılıkla kaldırma, itme ve çekme gibi aktivitelerden kaçınacaksınız çünkü bu aktivitelerde kaslarınız zedelenecektir. Çoğu hasta yaklaşık bir hafta içinde işe dönmektedir. 

Erkek tipi meme küçültme ameliyatı ne kadar ağrılıdır?

Erkek tipi meme küçültme ameliyatı genellikle karın bölgesine veya vücudun diğer bölgelerine yapılan Liposuction’dan daha ağrılıdır çünkü göğüs kaslarını hırpalamaktadır. En büyük rahatsızlık, yanma ve kas krampları hissinin en yoğun olduğu ilk 24-48 saat içinde hissedilmektedir. Bu ağrı reçete edilen narkotik ilaçlarla giderilebilir. Masaj fazı sırasında göğüs bölgesinin lubrikasyonu da göğüs bölgesindeki derinin kuruluğunun ve irritasyonun azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Göğüs derisine ve meme uçlarına masaj uygulanması, iyileşme fazı boyunca bu bölgelerin duyarlılığın azaltılmasına yardımcı olmaktadır. 

Jinekomasti Sonrası Ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim?

Jinekomasti ameliyatı cinsel ilişkiye girmenizi engellemez. Bununla birlikte, yalnızca kendinizi rahat hissetmeniz halinde cinsel aktivitenize devam edebilirsiniz. Cinsel yaşama devam etme isteği hastadan hastaya değişmektedir. 

Erkek tipi meme küçültme dayanıklılığımı nasıl etkileyecektir?

Herhangi bir başka majör ameliyat gibi, Erkek Tipi Meme Küçültme Ameliyatı enerji düzeyiniz üzerine bir etki gösterecektir. Bir hafta içinde normal aktivitelerinize devam edebilecekken, dayanma gücünüzde günden güne değişen farklılıklar hissedeceksiniz. Bazı günlerde ameliyattan önceki gibi hissederken, ameliyattan sonraki dört ila altı haftalık süreçte kendinizi sürekli iyi durumda hissetmeyeceksiniz. Bazen bir enerji patlaması yaşayacaksınız ve bazen olasılıkla herhangi bir uyaran olmaksızın kendinizi bitkin hissedeceksiniz. Dayanıklılık gücünüzdeki bu dalgalanmalara kendinizi hazır hissetmelisiniz. 

Jinekomasti Sonrası Ne zaman güneşlenebilirim?

Göğüs bölgenizi en az 3 hafta boyunca ve tüm morartılar ve şişlikler geçene kadar güneşlendiremezsiniz. Morluklar varken güneşlenmek bu bölgelerde pigmentlerin kalıcı olmasına yol açabilir.

Ne zaman halka açık havuza, Jakuziye, sauna’ya veya denize girebilirim?

Ameliyattan sonra en az dört hafta boyunca veya kesileriniz hala kırmızı ve taze görünümlü olduğu sürece, kirli olma ihtimali olan sulara kesi bölgelerinizi maruz bırakmaktan kaçınmalısınız. Aksi takdirde, enfeksiyon kapma riskiniz olacaktır. 

Jinekomasti Sonrası Ne kadar yara izine hazırlıklı olmalıyım?

Bazen bir hastanın ameliyattan sonra gevşek bir deriye sahip olma ile belirgin yara izleri arasında tercih yapması gerekecektir.

Çok büyük göğüsleri olan bir erkek için, kararın yara izi oluşumu lehine alınması daha kolaydır, aksi takdirde, katlanmış sarkık bir deri gözlenecektir.

Daha hafif Jinekomasti olguları için, kozmetik cerrahı ve hastanın hangi kesi tiplerinin ve yara izlerinin kabul edilebilir olduğunu kapsamlı olarak tartışması gerekecektir.

Yara izlerinizin ne kadar süre kalacağı bilinebilir ancak, hiç kimse kalın hipertrofik veya keloid yara izleri geliştirip geliştirmeyeceğinizi önceden tahmin edemez. 

Jinekomasti sonuçları hemen görebilecek miyim?

Birçok cerrahi yöntemden farklı olarak, yeni görüntü neredeyse hemen fark edilebilmektedir. Bununla birlikte, kozmetik cerrahınızın yapılandırmasının tam etkisini göstermesinden önce sekiz hafta kadar bir miktar şişme gözlenecektir.

Göğsünüz hemen düzleşecektir ancak, derinin kendini toparlaması ve konturların iyileşmesi zaman alabilir. Ayrıca, deri altındaki şekil verilen dokular bir süre sert kalabilir ama bunlar iyileşme sürecinde yumuşar.

Ameliyatın ardından, göğsünüzü düz tutmak ve şişmeyi minimal düzeye indirmek için bir kompresyon giysisi giymeniz gerekecektir.

Bazı erkekler bunu rahatsızlık verici bulmaktadır; ancak bu geçicidir ve normal giysileriniz bunun görülmesini engelleyecektir....

S: Meme büyümesi özellikle ergenlik döneminde ciddi bir kompleks yaratıyor mu?
C: Ergenlik ve bunu takip eden genç erkeklik döneminde, kendi ve karşı cinsin vücudundaki değişimleri son derece yakından takip eden gençler; vücudunda oluşan ve karşı cinsin seks karakteri olarak tanımlanan meme büyümesini doğal olarak utanç verici bulabiliyor. Bu nedenle en kolay çözümü de vücudunu saklamakta buluyor ve kendini toplumdan soyutluyor. Bu kişiler, arkadaşlarının yanında soyunmaktan çekinir ve denize dahi girmezler. Bazen içine kapanık, bazen de agresif olabilirler. Aileleri onlara yardımcı olmazsa, bunalıma girebilirler. Zira yanlış bir düşünce ile kendilerinde erkekliğin az olduğunu zannederler. Ayrıca arkadaşlarının kendisiyle alay etmesi de onları üzer ve birçok sorun yaratır.

S: Jinekomasti ameliyat sonrası memenin tekrar büyüme riski var mı?
Ameliyat sonrasında eğer yağ dokusu mevcutsa hastanın aşırı kilo aldığı durumlarda (15-20 kg) meme bölgesinde bir artış olabilir, bunun haricinde ameliyat sonucu tekrar eski hale geri dönmek söz konusu değildir.

S: Meme büyümesi tehlikeli olabilir mi?
Erkeğin testisindeki bir büyüme ile birlikte memede de büyüme olursa, bunun bir tümör olduğunu düşünmek gerekir. Buna bağlı büyümeler, hormon incelemeleriyle hemen belirlenebilir.

S: Jinekomasti ameliyatı kaç yaşından itibaren yapılabilir?
Ergenlik dönemi bitiminden itibaren yani 17 yaşından itibaren bu ameliyat yapılabilir. Birey, memeleri büyüdüğü anda gerekli tetkikler yaptırır ve en kısa zamanda bunlara müdahale edilirse, psikolojik sorunlar da önlemiş olur.

S: Ameliyat nasıl bir anestezi ile yapılmaktadır?
Ameliyat sıklıkla sedasyon anestezisi ile bazende genel anestezi ile yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası hasta hastanede kalmaya ihtiyaç duymadan hemen evine geri dönebilmektedir.

S: Jinekomasti ameliyatı ne kadar sürüyor?
Ameliyat, memenin büyüklüğü ve uygulanan yönteme bağlı olarak ortalama 45-90 dakika arasında sürmektedir.

S: Jinekomasti ameliyatı sonrasında ağrı olur mu?
Ameliyat gecesi, dokuların altına verilen uzun etkili lokal anestezik maddelerden dolayı hiç ağrı olmamaktadır. Sonrasında 1-2 gün çok hafif ağrılar olabilmektedir.

Erkekte meme büyümesi çözümü için mutlaka ameliyat mı gerekli?
Jinekomasti tedavisi, ergenlik dönemi harici ve altta yatan bir hastalık nedeni ile oluşmamışsa mutlaka cerrahi tedavi gerektirmektedir.

Jinekomasti ilaçlarla tedavi edilebilir mi?
Cerrahi jinekomasti tedavisinde altın standarttır. Cerrahiye tamamen karşı olan bazı hastalarda testesteron, clomifen ve tamoksifen gibi östrojen karşıtı ilaçlar ve danazol ile sınırlı bir başarı elde edilebilmiştir. Ancak bu ilaçların çok fazla yan etkileri olduğu unutulmamalıdır.

Jinekomasti meme kanseri riskini artırır mı?
Tüm meme kanserlerinin sadece %1'i erkeklerde görülmektedir. Meme kanseri gelişmesi için jinekomasti olması riski artırmaz. Sadece Klinefelter's sendromunda meme kanseri riski 60 kat artmaktadır. Sonuç olarak jinekomasti meme kanseri riskini artırmaz.

Bu bilgiler tıp literatüründen alınmış ve tamamiyle bilgilendirme amaçlı verilmiş olup bir estetik cerrah ile karşılıklı konuşarak tüm ayrıntılar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu blgiler Meme büyütme estetiği hakkında ameliyatla ilgili bilgi sahibi olmanız içindir. Meme estetiği facebook sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz.

burun estetiği randevuOp.Dr.Alper Bayraktar'dan ücretsiz muayene randevusu almak için bizi, 0224 233 57 (58) 00 nolu telefondan arayabilir veya yan resimdeki e-randevu hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

SORULARINIZI OP DR ALPER BAYRAKTAR' A  İLETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Duyurular

Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınız


Op.Dr. Alper BAYRAKTAR'a Sorun

Estetik Operasyonlar hakkında merak ettiğiniz tüm konularda sizde bana mesajınızı yazın, hızlı bir şekilde yanıtlayalım...

Doktorunuza Sorun!


Estetik Cerrahi Merkezlerinin 12.05.2003 tarih ve 25106 sayılı "Güzellik ve Estetik Amaçlı Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmeliğinin" 34. ve 24. maddeleri gereğince reklam, ilan ve web sayfası içeriklerine bazı kısıtlamalar getirilmiştir.


Buna istinaden hastaların ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarının, web sayfasında yayınlanması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle "Ameliyat Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları"‘nı bu sayfada bulamayacaksınızHakkımızda

Bizi takip etmeye devam edin. Yeniliklerimizden ilk önce siz haberdar olun.

SOSYAL MEDYA:

    

Bursa Estetik

Lütfen daha iyi bir hizmet için bilgi almak istediğiniz konularda bizimle irtibata geçin:
  info (@) bursaburun.com
  +90 224 233 57 00
  +90 224 233 58 00
 © Design BursaWebTasarım
Yandex.Metrica